Çamkıran Filo Kiralama FİYAT TEKLİFİ İSTE

Sıkça Sorulan Sorular

Herhangi bir maddi hasarlı trafik kazasına karışılması durumunda izlenecek yol nedir?

Öncelikle aşağıdaki koşullar incelenmeli, eğer bu koşullar gerçekleşiyorsa ve kazanın oluş şekli üzerinde sürücüler mutabakat sağlamışsa maddi hasarlı trafik kaza tespit tutanağı düzenlenmelidir.

  • Kaza mutlaka birden fazla aracın karıştığı bir kaza olmalıdır. Tek taraflı kaza olarak nitelendirdiğimiz başka aracın karışmadığı veya park halinde araca kim tarafından çarpıldığının bilinmediği durumlar bu kapsamda değildir.
  • Kaza sadece maddî hasarlı bir kaza olmalıdır. Ölümlü ve/veya yaralanmalı bir kaza olması durumunda mutlaka polis ya da jandarma çağırılması gerekmektedir.
  • Kazaya karışan tarafların mutlaka Zorunlu Malî Mesuliyet Sigortası (Trafik Sigortası) olmalıdır.
  • Kazaya karışan tarafların kullandıkları araç için yeterli sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.
  • Sürücülerde alkol ve akıl sağlığı şüphesi olmamalıdır.
  • Kazaya karışan araçların herhangi birinin kamuya ait olmaması ve kamu malına zarar verilmemiş olması gerekmektedir.
Maddi hasarlı kaza tutanağı düzenlenirken nelere dikkat edilmelidir?

Formda 1 ve 2 numaralı bölümlere kaza tarihi, saati, kazanın meydana geldiği yer bilgileri mümkün olduğunca detaylı bir şekilde yazılmalıdır. Olay ile ilgili görgü tanıkları varsa ve kabul etmeleri durumunda o kişilere ait bilgiler formda 3 numaralı bölüme yazılmalıdır. Bu alanın yeterli olmaması durumunda tanık ifadeleri beyaz bir sayfa kullanılarak yapılabilir. 4 – 5 – 6 numaralı alanlara sürücü bilgileri, araç bilgileri, trafik sigorta poliçe bilgileri her iki araç için yazılacaktır. (Mutlaka eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Aksi halde tutanak geçersiz sayılabilir.) 7 numaralı alanda ayrı ayrı her iki aracın darbe aldığı yerler ( → ) ile işaretlenmelidir. 8 numaralı alanda uygun kutucuklar her iki araç için x ile işaretlenmelidir. 9 numaralı alana çarpışma yerinin ve anının taslağı mutlaka çizilmelidir. Aracın gittiği yön, yol çizgileri, araçların (A) ve (B) olarak belirtilmesi, cadde ve yol isimleri, varsa kavşak, trafik işaretlerinin hepsi belirtilmelidir. Unutulmaması gereken: Bu tutanaklar ile Trafik Sigortaları Bilgi Merkezi (TRAMER) sistemlerine kayıt yapılacak ve orada belirlenmiş olan kaza şekillerinden bir tanesi ile eşleştirme yapılarak kazadaki kusur oranı belirtilecektir. 10 numaralı alana ise sürücüler görüşlerini yazacaklardır. Bu alanın yetersiz olması durumunda beyaz bir kâğıt kullanılabilir.(Mutlaka eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Aksi halde tutanak geçersiz sayılabilir.) 11 numaralı bölüm her sürücünün imzalaması gereken bölüm olup buradaki imza noksanlığı durumunda belge geçersiz sayılacaktır. (Her nüshada her sürücünün ıslak imzalarının olması gerekir.)

Kaza sırasında araçların durumlarının belirlenmesi için fotoğraf çekmeye gerek var mıdır?

Kaza sonrasında mutlaka araçların durumunu belirleyebilmek için fotoğraf çekmeye özen gösterilmelidir. Bunun için cep telefonunuzu da kullanabilirsiniz. Cep telefonunuzla çekmiş olduğunuz fotoğrafları, filo@camkiranotomotiv.com mail adresimizi yazarak cep telefonunuzdan bize mail olarak anında gönderebilirsiniz.

Maddi hasarlı bir kaza olayında karşı tarafla aramızda bir anlaşmazlık yaşanması durumunda ne yapılmalıdır?

Karşı taraf ya da taraflarla kazanın oluş şekli üzerine anlaşılamaması durumlarında eskiden olduğu gibi polis ve jandarma çağırma hakkınız bulunmaktadır. Böyle bir durum yaşadığınızda yasal hakkınız olarak polis veya jandarma çağırabilirsiniz.

Düzenlediğimiz bu tutanakla birlikte karşı taraftan almamız gereken başka bir belge var mıdır? Bu tutanak yeterli olacak mıdır?

Bu tutanakla birlikte karşı taraftan ehliyet, ruhsat ve trafik sigorta poliçelerinin fotokopileri de alınmalıdır.

Kaza sonrasında karşı taraf rapor tutulmasını beklemeden olay yerinden ayrılırsa ne yapılması gerekmektedir?

Aracın plakasını almalı ve mutlaka trafik ekiplerini arayarak yardım talep etmelisiniz.

Tutanak düzenlenirken doldurulan söz konusu formlar ne şekilde temin edilebilir?

Bu formlar filo kiralama sonrasında, tarafımızdan sizlere gönderilebilmektedir. İhtiyaç anında Çamkıran Filo Kiralama telefon numaramızı arayarak talepte bulunabilirsiniz.

Şehir dışında olan arıza ve kazalarda ne yapılması gerekmektedir?

Türkiye sınırları içinde herhangi bir yerde arıza veya kaza sebebi ile araç yürür durumda olsun ya da olmasın 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezimiz en yakın onarım servisine aracın yönlendirilmesi için gerekli tüm çalışmayı yapmaktadır.

Düzenlenen tutanak formunu daha sonra değiştirebilir ya da itiraz edebilir miyiz?

Anlaşılarak düzenlenen form trafik zabıtalarınca doldurulan form niteliği taşıyacaktır, daha sonra itiraz edilmesi geçersiz olacaktır. Bu sebeple formu acele etmeden, doğru, eksiksiz olarak doldurmalı ve kazaya karışanların tamamının imzalamasını sağlamalısınız.

Kazaya karışıldı ve tutanak düzenlendi. Bundan sonra izlenmesi gereken yol nedir?

Kaza durumunda yapılması gerekenler tamamlandıktan sonra şirketimiz Çamkıran Filo’ya ait 232 2655555 numaralı telefonu aramak suretiyle bilgi vermeniz ve servis yönlendirmesi talep etmeniz gerekmektedir. Bulunduğunuz bölgeye en yakın anlaşmalı hasar servisine yönlendirilerek aracınızın onarımına başlanacaktır.

Kaza tutanaklarını aracı bırakacağım servise mi yoksa size mi teslim etmeliyim? Belirli bir süresi var mıdır?

Formlar kısa sürede değerlendirmeye alınacaktır. Bu süre, yasa ile sınırları çizilmiş bir süredir. Bu sebeple tutanakları en geç bir sonraki gün mesai saati sonuna kadar onarımın yapılacağı servise ya da şirketimize ulaştırmanız gerekmektedir.

Araçların herhangi bir nedenle kullanılmadığı dönemlerde de kira bedeli ödenmekte midir?

Filo Kiralamada, kiralanan araçların kaza yapması, arızalanması gibi durumlarda, araçların onarım süresinin sözleşmede belirtilen süreden fazla olması durumunda, nitelikleri Çamkıran Filo tarafından belirlenen ve muadil olabilecek bir araç, onarım süresi boyunca ikame araç olarak kiracıya tahsis edilmektedir. İkame araç verilmesi ile birlikte sözleşme süreci devam etmektedir.

E-bülten aboneliği
E-posta
●ÇAMKIRAN OTOMOTİV olarak kişisel verilerinizi 6698 sayılı Kanun’a uygun olarak iletişim, bilgilendirme ve tanıtım amaçlarıyla yurt içinde ve yurt dışında işliyoruz
● Kişisel verilerinizle ilgili haklarınızın neler olduğu, kişisel verilerinizi nasıl yönettiğimiz ve kimlerle paylaştığımız gibi konularda detaylı bilgi için “İnternet Sitesi Aydınlatma Metnimize” ve “Gizlilik Politikamıza” göz atabilirsiniz
● Size göndereceğimiz elektronik postalardaki “AYRIL” seçeneğini kullanarak kişisel verilerinizi işlenmesi için AÇIK RIZAnızı istediğiniz zaman geri çekebilirsiniz
● AÇIK RIZA BEYANI Sunduğunuz aydınlatma metinlerini okudum. Bu çerçevede;
  • Kişisel verilerimin işlenmesi için AÇIK RIZAmı veriyorum.
  • Kişisel verilerimin yurt dışına aktarılması için AÇIK RIZAmı veriyorum.
  • Bilgilendirme, tanıtım ve reklam amaçlı ileti ve SMS’ler göndermeniz için izin veriyorum.